Teka Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Teka bulaşık makinesi sahibi iseniz belirli zamanlarda bulaşık makinesinin sorunları olma ihtimaline alışmalısınız. Bilhassa bulaşık makinesinin çalışmama ihtimali bulunmaktadır. Ancak, bulaşık makinesinin çalışmamasının belirli sebepleri vardır. Bu sebeplerden bazıları ciddi iken bazılarıysa kullanıcının kendisinin halledebileceği türdendir. Sorunun ciddi olduğu hallerde vakit kaybetmeden Teka servis ile iletişim kurulmalıdır.

Teka Bulaşık Makinesi Neden Çalışmaz?

Her şeyden önce, kullanıcı hatalarından dolayı bulaşık makinesinin çalışmama ihtimalinden bahsetmeliyiz. Bulaşıkların yanlış yerleştirilmesinden dolayı püskürtme kollarının su jetleri bulaşıkların yüzeylerine ulaşamamaktadır. Bunun yanı sıra, bazı durumlarda, bulaşık sepeti gereğinden fazla dolmaktadır. Bu gibi hallerde, her yıkamada yerleştirilen bulaşık sayısının azaltılması şarttır. Bulaşıkların bazı kısımlarının birbiriyle temas halinde olmasından dolayı suyun istenilen yerlere erişememesi gündeme gelmektedir.

Teka bulaşık makinesi çalışmıyor sorunundan şikayet edenlerin bilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Her şeyden önce, yetersiz deterjan kullanmamaya dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra, seçilen programın yoğunluğunun yeterli olmama ihtimali bulunmaktadır. Püskürtme kollarının serbest hareketi bulaşıklar tarafından engellenmektedir. Ayrıca, püskürtme kolunda bulunan deliklerin tıkalı olması da benzer bir durumu ortaya çıkarabilir. Son olarak, filtrelerin yanlış yerleştirilmesinden dolayı da bulaşık makinesinin çalışmama durumunun ortaya çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Teka bulaşık makinesi çalışmıyor sorunundan şikayet edenlerin yukarıdaki hususları kendilerinin çözmesi mümkündür. Ancak, daha ciddi durumlarda ise vakit kaybetmeden Teka servis ile iletişim kurmak gerekir.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonServis Çağır