Teka Bulaşık Makinesi E4 Hatası

Teka; birçok kişinin bulaşık makinesi konusundaki tercihi olmaktadır. Ancak, bulaşık makinesinin zaman içerisinde sorun yaşama ihtimali bulunmaktadır. Bulaşık makinesinin dibinde bir dökülme haznesi vardır. Bu haznenin düzenli olarak kullanılması sonucunda zamanla dolması söz konusudur. Buna ek olarak, rezervuarın içerisinde sensör bulunmaktadır. Çok doldurulduğu takdirde sensörü tetiklemesi söz konusudur. Bu sebepten dolayı, E4 hatası meydana gelmektedir.

Teka bulaşık makinesi E4 hatası; rezervuarın dolduğu anlamına gelir. Bu gibi hallerde, vakit kaybetmeden Teka servis ile iletişim kurmak gerekir.

Bulaşık Makinesi E4 Hatası Ne Anlama Gelmektedir?

Teka bulaşık makinesi E4 hatası; aslında birçok sorunun göstergesi olabilir. Küvette su seviyesini izleyen sensörün arızalı olması mümkündür. Bunun yanı sıra, su giriş vanasıyla ilgili birtakım arızalar meydana gelebilir. Bu gibi hallerde, vakit kaybetmeden, su seviyesinin kontrol edilmesi gerekir. Arıza olduğunun anlaşıldığı hallerde sensörün teknik servis yardımıyla değiştirilmesi gerekmektedir. Ancak, sensörün arızalı olmadığının anlaşıldığı hallerde ise giriş valfinin kontrol edilmesi istenmektedir.

Giriş valfinde problem olduğu hallerde ise kesinlikle Teka servisten yardım alınmalıdır. Bunun yanı sıra, su musluğunun açık olup olmadığının kontrol edilmesi gereklidir. Herhangi bir yabancı maddenin su besleme hattı ve su giriş vanası filtresinde olduğunun tespit edildiği hallerde ise yabancı maddelerin çıkartılması gerekmektedir. Buna ek olarak, filtre, bir fırça yardımıyla temizlenmelidir. Daha ayrıntılı bilgi almak adına Teka servis ile iletişim kurulmalıdır.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonServis Çağır