Teka Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bulaşık makinelerinde en çok rastlanılan sorunlardan birisi; su almama problemi olarak bilinmektedir. Bulaşık makinelerinin tam anlamıyla verimli çalışması için birden çok sistemin aynı anda sorunsuz olarak işlemesi gerekmektedir. Bu sistemlerden herhangi birisinin çalışmadığı durumlarda bulaşık makinesinin arızalanması söz konusu olmaktadır. Teka bulaşık makinesi su almıyor; birçok Teka bulaşık makinesi sahibinin yaşadığı bir problemdir. Bu noktada, vakit kaybetmeden, Teka servis ile iletişim kurmak gerekir.

Teka Bulaşık Makinesi Neden Su Almaz?

Teka bulaşık makinesi su almıyor sorununun birden çok sebebi olabilir. Makineye su girişini sağlayan ve aynı zamanda kontrol eden su giriş valfinin bozulmasından dolayı söz konusu problem ortaya çıkabilir. Buna ek olarak, şebeke tesisatındaki birikimlerden dolayı da bulaşık makinesinin su almama problemi ortaya çıkabilir. Şebeke tesisatındaki birikimlerin bir sonucu olarak filtre kısmı tıkanmaktadır. Bu yüzden, makineye su girişinin olması mümkün değildir. Sonuç olarak, bulaşık makinesinin programının ilerlemesi ve yıkama yapması imkansız hale gelecektir.

Filtrede tıkanma olmadığı hallerde ventil kısmına bakılmalıdır. Filtreden geçen birikintilerin ventil göbeğinde toplanması ve bu yüzden parçayı arızalandırması söz konusu olacaktır. Filtrede oluşan birikintilerin daha çok yemek artıklarından meydana geldiğini söylemek gerekir. Tabaklarda bulunan yemek artıklarının temizlenmeden tabakların bulaşık makinesine konmasının bir sonucu olarak bu tür sorunlar yaşanmaktadır.

Sonuç olarak, bu gibi hallerde Teka servis ile iletişim kurmak en doğru çözüm olarak gözükmektedir.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonServis Çağır